Jesteś tutaj
Home > Biznes i Pasja > Agata Szmigrodzka dla Czytelników

Agata Szmigrodzka dla Czytelników

Przybyłych do Książnicy Karkonoskiej na „Śpiewający Dzień Czytelnika” przywitał powracający po 8 latach prezydentury, dyrektor Marcin Zawiła. Po oficjalnym otwarciu zaprezentowano wystawę Agaty Szmigrodzkiej pt. „Pastelowe wariacje na temat…”. Dzieła artystki można oglądać w galerii na III piętrze do 4 stycznia 2019 r.

 

Następnie goście biblioteki udali się na koncert pt. „PS, czyli miłość po…”. Było to znakomite połączenie poezji śpiewanej z promocją książki „Tańcerka”. Agata Szmigrodzka pomiędzy utworami czytała fragmenty swojej najnowszej publikacji. Warto zaznaczyć, że poza wersją papierową można też nabyć audiobook, w którym lektorką jest sama autorka, a książka wydana przez Ad-Rem również ma niecodzienną formę negatywu. Koncert był dziełem Agaty Szmigrodzkiej (czytanie), Wojciecha Michalskiego i Zbigniewa Stefańskiego (gitara, wokal) oraz Wojciecha Maziakowskiego (gitara basowa).

 

Agata Szmigrodzka to artystka nietuzinkowa – malarka, filozofka, pisarka, poetka, scenografka, instruktorka tańca orientalnego i flamenco. W ostatnim czasie wydała swoją 4. książkę. „Tańcerka” to w opinii Hanny Mikuły:

Opowieść z pogranicza tego, co namacalne, wręcz fizjologiczne i tego, co oniryczne. To opowieść o łamaniu stereotypów i upartym dążeniu do celu. To historia o budowaniu siebie, o uczuciach, potrzebie miłości, akceptacji i zrozumienia, o budowaniu relacji międzyludzkich o wielkiej energii i sile oraz o ich braku i dystansie do otaczającego świata, o złudzeniach i trafianiu na mur nie do przebicia. W tym tyglu ludzkich namiętności i doznań autorka ukryła ważne przesłanie dotyczące tworzenia we współczesnym świecie.

 

Top