Jesteś tutaj
Home > Wydarzenia > Biało-czerwona Jelenia Góra

Biało-czerwona Jelenia Góra

Ulice Jeleniej Góry zdobią biało-czerwone flagi, wielu mieszkańców zawiesiło też narodowe symbole przy swoich domach, a 2 maja była okazja, aby szczególnie podkreślić przywiązanie do barw Rzeczypospolitej Polskiej. Na Placu Ratuszowym uczczono Dzień Flagi.

Wśród atrakcji były warsztaty cyrkowe i zabawa z aktorami i animatorami Teatru Cichego, warsztaty malarskie z Bogumiłą Twardowską-Rogacewicz, malowanie twarzy – oczywiście na biało-czerwono, pokazy tańca grup z Młodzieżowego Domu Kultury, konkurencje sportowe z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu i Szkołą ze Szklarskiej Poręby (koszykówka uliczna, strzelnica laserowa), happening Aleksandry Juszczyk, a także stoiska Karkonoskiego Parku Narodowego i Term Cieplickich. Każdy chętny mógł napisać lub narysować na kartce za co kocha Polskę.

Tradycyjnie, w imprezie organizowanej przez Galerię BWA oraz Miejski Dom Kultury „Muflon” – wzięły udział przedszkolaki z MP 10, 14 i 27. W oficjalnym otwarciu brali też udział goście z Indii, którzy w ramach współpracy klubów Rotary zwiedzają nasze miasto. Aktywny udział w imprezie wzięły przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli Nr 10, 14 i 27.

Top