Jesteś tutaj
Home > Kultura > Cudowne głosy – charytatywnie w JCK

Cudowne głosy – charytatywnie w JCK

14 października 2018 roku… dzień, który zapamiętają na zawsze. Dzień, w którym stracili dorobek życia w wyniku pożaru ich domu w Siedlęcinie. Jak się okazało później, był to również dzień, który pokazał jak wielu przyjaciół i ludzi dobrej woli mają wokół siebie. W czwartek (29.11) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz rodziny Sopotów, bo o nich mowa.

 

Jak informowali organizatorzy, pożar zabrał rodzinie Sopotów wszystko: dom, sprzęty codziennego użytku, ubrania, pamiątki pięknych wspólnie spędzonych chwil. Wizja świąt spędzonych poza własnym domem nie napawała ich optymizmem. Właśnie dlatego bliscy rodziny postanowili wesprzeć ich w tym trudnym czasie i w tajemnicy przed nimi zorganizowali koncert w Jeleniej Górze, na który zaprosili pogorzelców, w tym Beniamina, który jest członkiem chóru i również wczoraj wystąpił przed jeleniogórską publicznością.

 

Zanim na scenie pojawił się chór Ars Cantandi, o dobre nastroje zadbał Adam Jęczmyk z zespołem, który chętnie udziela się na tego typu wydarzeniach – w jego repertuarze znalazły się w większości autorskie utwory, w rockowym brzmieniu. Następnie na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z chóru Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy wykonali utwory muzyki popularnej i folkowej.

– 14 października nasze życie się zawaliło, potem się okazało, że mamy wielu przyjaciół i wielu ludzi, którzy chcą pomóc, nas wspierają – powiedział wzruszony pięknym gestem muzyków, tato Beniamina.

 

Top