Jesteś tutaj
Home > Biznes i Pasja > Działo się! Piaseczny, Wyrostek i rękodzieła

Działo się! Piaseczny, Wyrostek i rękodzieła

IX edycja Art&Glass Festiwalu przeszła do historii. Przez dwa dni (30.06-1.07) centrum Jeleniej Góry było opanowane przez rzemieślników i artystów, a późnym popołudniem na scenie odbywały się koncerty. Gwiazdami wieczorów byli: Marcin Wyrostek i Andrzej Piaseczny. 

 

Festiwal organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, dzięki unijnemu wsparciu z roku na rok rozwija się. Tym razem organizatorzy zanotowali rekordową liczbę 70 wystawców. W części warsztatowej rodzice wraz z dziećmi bardzo chętnie tworzyli swoje dzieła z farb, ceramiki, czy wełny. Dużą popularnością cieszyło się stoisko, gdzie można było stworzyć dowolną formę, którą następnie zalewano płynnym aluminium lub brązem. Nie zabrakło też cudownych dzieł ze szkła czy metalu.

 

W części estradowej była okazja wysłuchać młodych wykonawców, jak i gwiazd. W sobotę wystąpili: uczniowie Jacka Szreniawy, Adam Jęczmyk i Julia Byszkowska, Cuarteto Bando & Saul Villao Crespo, a gwiazdę wieczoru był pochodzący z Jeleniej Góry akordeonista Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu grupa Tango Karkonosze zaprosiła do milongi. – Zawsze wracam do Jeleniej Góry z wielkim sentymentem, spędziłem tu prawie 20 lat swojego życia. Czuję ogromną radość, gdy tu gram, ale też większy stres – wyznał Marcin Wyrostek, zwycięzca drugiej edycji Mam Talent.

 

Z kolei w niedzielę miał miejsce finał cyklu warsztatów chóralnych z udziałem dzieci i młodzieży z Jeleniej Góry i Liberca. Koncert pt. „Na wspólną nutę” zapoczątkował kolejne występy, bowiem na scenie pojawili się jeszcze [P]level z Liberca, czeski chór Satori oraz Old Stars Dixie. Festiwal zakończył się koncertem uwielbianego nie tylko przez kobiety, Andrzeja „Piaska” Piasecznego.

Top