Jesteś tutaj
Home > Biznes i Pasja > Dziewczyno, mają dla Ciebie stypendium!

Dziewczyno, mają dla Ciebie stypendium!

Tylko do końca czerwca można wysłać swoje zgłoszenie do programu stypendialnego „Nowe technologie dla dziewczyn”. Warto, bo oprócz 12 tys. zł stypendystki dostają szansę na staż w Polsce lub w USA. Ten program stypendialny skierowany jest wyłącznie do kobiet – maturzystek i studentek uczelni technicznych.

 

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet, które wiążą swoją przyszłość z branżą technologiczną. To zarazem jedyny program stypendialny skierowany wyłącznie do kobiet. Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma zachęcić dziewczyny do zainteresowania nowymi technologiami i zdobyciem wykształcenia, które wiąże się z tworzeniem NT. Program stypendialny ma pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki, doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł, które pokryje część wydatków związanych ze studiami. Fundator stypendium zaprosi również młode panie do wzięcia udziału w programie stażowym, w naprawdę ciekawym i rozwojowym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku. Jest to największe centrum R&D Intel w Europie. Stypendystki trafią również na staż w Intelu w USA.

Do udziału w programie fundatorzy zapraszają tegoroczne maturzystki, zainteresowane studiami technicznymi, a także studentki wybranych politechnik i kierunków. Politechnika Wrocławska również jest partnerem programu stypendialnego. Swoje aplikacje mogą wysyłać studentki takich kierunków, jak: automatyka i robotyka, elektronika, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, informatyka, informatyka przemysłowa, mechatronika, teleinformatyka oraz telekomunikacja.

W ramach programu „Nowe technologie dla dziewczyn” przyznanych zostanie dwadzieścia stypendiów na rok akademicki 2016/17. Ponadto aż 100 dziewczyn fundatorzy zaproszą na największy w Europie, bezpłatny obóz dla dziewczyn w ICT – Inspirational Boot CAMP for Girls in ICT. Obóz odbędzie się we wrześniu 2016 r. na Mazurach.

Więcej informacji o programie można uzyskać na tej stronie internetowej.

 

Dodaj komentarz

Top