Jesteś tutaj
Home > Dom i ogród > Fair Trade – ważna akcja w Jeleniej Górze

Fair Trade – ważna akcja w Jeleniej Górze

Fair Trade oznacza sprawiedliwy handel. Sprawiedliwy, to znaczy nie czerpiący korzyści z zatrudniania nieletnich, niewolniczej pracy oraz dbający o to, by produkty były wytwarzane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Akcję polegającą na degustacji produktów Fair Trade, zorganizowano dziś w Jeleniej Górze.

 

Jelenia Góra stara się o to, by być miastem respektującym zasady Fair Trade. Zasady sprawiedliwego handlu są korzystne dla nas wszystkich, ponieważ produkty Fair Trade wytwarzane są tak, by osoby zaangażowane w ich powstawanie były godziwie wynagradzane za swoją pracę, a produkcja przebiegała z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Produkty Fair Trade są zdrowe, ponieważ nie zawierają substancji szkodliwych, które są tak często dodawane do produktów wytwarzanych przez koncerny – dlatego marka Fair Trade, choć droższa, zdobywa coraz większe obszary rynku. Klienci, gdy mają już świadomość, jak niezdrowe są produkty pochodzące od koncernów, sięgają po produkty oznaczone logo Fair Trade.

Dziś w Jeleniej Górze można spróbować produktów Fair Trade. Do godz. 15.00 stoisko z produktami Fair Trade czeka na nas przy ul. 1-go Maja, na wysokości sklepu Chabrowy Zakątek – naprzeciwko Bazyliki pw. Św. Erazma i Pankracego, tuż przed Pl. Ratuszowym.

 

Tekst i foto: red.

Top