Jesteś tutaj
Home > Wydarzenia > Głosowisko 2018, czyli piękne – polskie piosenki

Głosowisko 2018, czyli piękne – polskie piosenki

W Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbyła się jubileuszowa X edycja Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko 2018”, w której to wystąpiło ponad 30 wykonawców (wokaliści i zespoły).

 

Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ale jako profesjonaliści dołożyli starań, aby wydać obiektywny werdykt. Przewodniczącym był Jarosław Wąsik – dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, a wspomagali go Tadeusz Rybicki – reżyser, aktor teatru Cinema, założyciel Teatru Osób Uzależnionych Karawana oraz Dawid Król – nauczyciel gitary w PSM I i II st. w Jeleniej Górze, muzyk i aranżer w zespole Jazzgot Quartet.

 

W kategorii dzieci (7-12 lat) zwyciężyła Antonina Sweklej, drugie miejsce przyznano Mai Korczyńskiej, a trzecie Kindze Kusion. Dodatkowo zdecydowano o przyznaniu wyróżnienia dla Amelii Kulaszko. Z kolei wśród młodzieży (13-17 lat) laureatką została Wiktoria Granas, druga była Maja Majchrzak, a trzecie miejsce przyznano trzem osobom: Katarzynie Kasprzak, Adriannie Czystołowskiej i Natalii Minkini. Wyróżnienie trafiło do Julii Kamińskiej i Ewy Kobielskiej. W najstarszej kategorii (18+) zwyciężył Tomasz Sochacki, a wyróżnienia przypadło zespołowi wokalnemu Agat.

 

Laureaci zaprezentują się sobieszowskiej publiczności jeszcze raz – podczas koncertu świątecznego, który odbędzie się w grudniu br.

 

Top