Jesteś tutaj
Home > Biznes i Pasja > Jak dobrać profesjonalnie biustonosz? – Odpowiedzi udziela brafitterka

Jak dobrać profesjonalnie biustonosz? – Odpowiedzi udziela brafitterka

Już od dwóch lat na ul. Drucianej 2 w Jeleniej Górze istnieje sklep z bielizną damską i męską Bielizna u Edyty. W sklepie jest miło, przytulnie, kolorowo. Po wejściu do sklepu, mój wzrok przykuwa ściana biustonoszy we wszystkich rozmiarach, wieszaki z delikatnymi, cudownymi majteczkami. Przy ladzie stoi uśmiechnięta Maja. Siadamy z Edytką – właścicielką sklepu i popijając przepyszną kawę, rozmawiamy.

 

Redakcja: Edytko, skąd pomysł na to, aby prowadzić sklep z bielizną?

Edyta: W Jeleniej Górze jest kilka sklepów z bielizną, np. Galeriach Handlowych, ale mimo to, wciąż brakuje dobrze zaopatrzonych, oferujących szeroki wybór bielizny polskich firm, szczególnie dotyczy to biustonoszy. Wiele Pań, które mają dość duży rozmiar biustu, musi polować na mieście na biustonosz, który pasowałby im zarówno pod kątem wizualnym, cenowym jak i jakościowym.
Postanowiłam wyjść na przeciw i stworzyć takie miejsce, w którym mogłabym z pasja i pełnym zaangażowaniem sprostać oczekiwaniom klientek.
Kobiety są wyjątkowe, dlatego do każdej trzeba podchodzić indywidualnie. Jest to elementarny składniki doboru bielizny. Uwielbiamy dobierać bieliznę, uwielbiamy kontakt z klientkami.
W sklepie Panie czują się swobodnie, na luzie, cenią sobie usługę jak i mój charakter, moje serce, które wkładam w pracę.

 

Redakcja: Sklep prowadzisz razem z Mają?

Edyta: Tak. Maję poznałam kiedy przyszła na staż, do mojej dawnej pracy. Tam również sprzedawałyśmy bieliznę. Pomimo, że mamy różne charaktery, bardzo się polubiłyśmy. Na tyle, aby wspólnie otworzyć własny biznes.
Na początku było trudno. Musiałyśmy dużo się uczyć, poznawać nowe pojęcia  z zakresu Brafittingu, śledzić najnowsze trendy. Teraz czujemy się pewniej.

 

Redakcja: Użyłaś trudnego słowa Brafitting? Co ono dokładnie oznacza?

Edyta: Brafitting, czyli z angielskiego dopasowywanie biustonosza,  to coraz bardziej rozwijająca się dziedzina wiedzy na świecie. A wszystko dlatego, że nowoczesna kobieta chce nie tylko atrakcyjnej wizualnie i  jakościowo bielizny, ale chce także odczuwać komfort z jej noszenia.
I tutaj wkracza Brafitterka, która dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości oferty rynkowej, sprawnie i skutecznie dobierze biustonosz do kobiecej sylwetki.
Oczywiście w sklepie muszę szukać równowagi pomiędzy moją wiedzą i umiejętnościami oraz oczekiwaniami klientek.

 

Redakcja: Na czym polegają główne błędy źle dobranego biustonosza?

Edyta: Zbyt szeroki obwód i jednocześnie za małe miseczki. Ponieważ w sklepach jest uboga oferta rozmiarowa, kobiety dobierają sobie wielkość miseczki poprzez szeroki obwód , a nie w tym rzecz.
Z mojego doświadczenia przy prowadzeniu sklepu i obserwacji wynika, że mniej niż 20 proc. Polek nosi prawidłowo dobrane biustonosze. Na szczęście dzięki telewizji, kobiecej prasie, część Pań jest już uświadomiona i przychodzi do nas z prośbą o pomoc w dobraniu prawidłowego rozmiaru.

 

Redakcja: Na początku wspomniałaś o tym, że oferujecie biustonosze polskich producentów? Jakie to są firmy?

Edyta: Corin, Nesa, Samanta, One, Comexim, Fernand Peril, Lavel, Lemax, Wiesmann. Nadmienię, że jako jedyne w Jeleniej Górze współpracujemy z firmą Corin.  To znany producent ekskluzywnej bielizny, który  zakończył właśnie pracę nad projektem o ogólnopolskim, jeśli nie światowym, wymiarze.
Firma Corin stworzyła model biustonosza Perfecta Bra , gdzie miseczki oraz ich kształt równomiernie rozkładają nacisk na biust. Nowe biustonosze są mega wygodne i nie powodują zbędnych ucisków.
Gorąco je polecamy :)

 

 Redakcja: Wracając do nietypowych rozmiarów – jakie rozmiary można u Was znaleźć?

Edyta: Tak naprawdę to dla mnie są one zupełnie typowe – czyli takie, jakich moje klientki potrzebują :)
Mamy obwody od 65 do 105, a miseczki od A do K, L, M, N. Oczywiście, jeżeli klientka potrzebuje rozmiaru, którego akurat nie ma w sklepie, zawsze staram się go specjalnie dla niej sprowadzić.

 

Redakcja: A co oprócz biustonoszy oferuje sklep Bielizna u Edyty?

Edyta: W ofercie mamy m.in. figi, stringi, dobieramy też bieliznę modelującą slimfitting, wyroby pończosznicze, akcesoria bieliźniarskie, biustonosze do karmienia, koszule dla kobiet w ciąży i mam karmiących, zmysłową bieliznę nocną i oczywiście bieliznę męską. Dobieramy również bieliznę do sukien ślubnych.

 

Redakcja: Jak będziecie obchodzić swoje drugie urodziny? I czego Wam życzyć?

Edyta: W tym dniu przewidziałyśmy dla naszych klientek  miłe niespodzianki i losowanie z nagrodą. Wystarczy,  jutro tj. 15 marca nas odwiedzić i wziąć udział w losowaniu bonu upominkowego. Nie trzeba przy tym nic kupować :)

A czego nam życzyć…sama nie wiem. Mamy wszystko, wspaniałe klientki, pracę która jest naszą pasją, dużo pracy :)    Życzymy sobie, Tobie i wszystkim naszym obecnym i przyszłym klientką dużo zdrowia i cierpliwości. To jest podstawa wszystkiego :)

 

Redakcja: Dziękuję Edytko za rozmowę :) A teraz proszę o poproszę o brafitterską pomoc.

Po przeszło godzinnym mierzeniu, wybieraniu i ocenianiu, wychodzę ze sklepu Bielizna u Edyty, bogatsza o dwa przepiękne biustonosze. Na pewno tu jeszcze wrócę :)

 

Zapraszamy na stronę na FB pod nazwą Grupa”Bielizna u Edyty”

Tekst: Anrad

Foto: Anrad

Top