Jesteś tutaj
Home > Kultura > Jeleniogórska edycja 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jeleniogórska edycja 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już w najbliższą niedzielę!!! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy startuje w Jeleniej Górze 14 stycznia o godzinie 11.00!

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się cykliczną imprezą, wpisaną w jeleniogórski kalendarz imprez kulturalnych.  W tym roku, celem finału jest pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Wielka Orkiestra wesprze dziecięce oddziały pediatryczne i onkologiczne. Więcej informacji dotyczących przeznaczenia pieniędzy z tegorocznej zbiórki znajdziemy na stronie www.wośp.pl.

W Jeleniej Górze impreza pod hasłem Zimowy Piknik Rodzinny rozpocznie się na Placu Ratuszowym już o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 15.00. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Jeleniej Góry różnego rodzaju atrakcje, m.in. loterię fantową, turniej gier podwórkowych, kiermasz ciast, animacje dla najmłodszych, pokaz  kładów i samochodów terenowych, pokaz z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pokaz Zumby.

Od godziny 15.00 w gmachu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 będzie działało Studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego będą telewizyjne i radiowe wejścia na żywo. Tam też ulokowano główny sztab WOŚP ZHP.

Na scenie JCK przy ul. Bankowej poza koncertami zespołów Stres i W Tym Sęk zaprezentują się amatorskie zespoły oraz soliści szkoły rozrywkowej Głosem Jacka Szreniawy , soliści zajęć wokalnych MDK, Szkoły Tańca Tierra Flamenco i laureaci konkursu Głosowisko organizowanego przez MDK.

Zarówno na Placu Ratuszowym, jak i w gmachu JCK, pojawią się wolontariusze, a także młodzieżowe środowiska twórcze, zaangażowane w różnego rodzaju aukcje i licytacje cennych przedmiotów.

Punktualnie o godzinie 19.00 na Placu Ratuszowym ujrzymy ŚWIATEŁKO DO NIEBA , które rozświetli cały Plac Ratuszowy, a na niebie pojawią się sztuczneognie, które przybiorą różne kształty i będą jak co roku barwną częścią finałowego widowiska.

Nie może Was tam zabraknąć! My oczywiście też z Wami będziemy.

 

 

Tekst : AR

Foto : WOŚP

Top