Jesteś tutaj
Home > Biznes i Pasja > Jesteś Boss/ka, czyli kobiety w biznesie

Jesteś Boss/ka, czyli kobiety w biznesie

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego prowadzi kampanię promującą przedsiębiorcze kobiety z naszego regionu. Aktualnie Klaudia Cieplińska wykonuje sesje zdjęciowe uczestniczkom projektu, a wkrótce zobaczymy w Galerii Karkonoskiej efekty. – To dopiero początek szerokich działań na rzecz naszych kobiet – zapowiada Katarzyna Harbul-Bała, inicjatorka akcji.

KARR wystosował w Dniu Kobiet apel do przedstawicielek biznesu, organizacji pozarządowych, lokalnych aktywistek, które chciałyby pokazać, że dziewczyny świetnie sobie radzą. Co kryje projekt pod chwytliwą nazwą?

„Jesteś boss/ka”, bo jesteś kobietą, szefową, ciągniesz za sobą tłumy innych – boskich – kobiet. Stąd ten tytuł – wyznała Katarzyna Harbul-Bała, specjalistka ds. PR w KARR.

Na apel spółki odpowiedziało ponad 30 kobiet, z czego organizatorzy wybrali 20 i właśnie rozpoczęła się sesja zdjęciowa uczestniczek, która ma być dopiero początkiem wielu działań. – Wielki biznes mężczyzną stoi, natomiast o kobietach się zapomina. My chcemy je pokazać, bo Jelenia Góra fajną babką stoi i trzeba się tym chwalić. Większość dziewczyn ma firmę, są też dwie blogerki, które są pociągają inne kobiety do działania – tłumaczy K. Harbul-Bała.

– Jelenia Góra fajną babką stoi i trzeba się tym chwalić. Czytając ich odpowiedzi na nasze pytania, byłam niezwykle wzruszona. Na pytanie, co będzie jeśli przestanie ci się chcieć, odpowiadają – nie ma takiej opcji. Najwyżej wymyślę coś innego – opowiada inicjatorka przedsięwzięcia.

– KARR jest od tego, żeby pomagać, promować, a duża część tych kobiet to są kobiety KARR-u. Uzyskały dotację na rozpoczęcie działalności, na szkolenia i bardzo nas cieszy, że odnoszą sukces i chcą się pokazywać – zaznaczyła K. Harbul-Bała, która liczy, że powstanie z tego „Akademia Przedsiębiorczości na obcasach”, czy Jeleniogórski Klub Biznesu Kobiet. – Może potrzebują kursu chodzenia na obcasach, jak zarabiać w internecie – my od tego jesteśmy i chcemy wspierać siłę kobiet – dodała przedstawicielka KARR-u.

– Ta inicjatywa bardzo mi się podoba. Zachęcam wszystkie kobiety, żeby szukały swoich pasji i tak się realizowały w biznesie – powiedziała Kaja Chowaniak, która zajmuje się organizacją wesel oraz projektami dekoracji. – Chciałabym w ten sposób pokazać wszystkim kobietom, że można do czegoś dojść samej. Kotlina Jeleniogórska to fantastyczne miejsce na prowadzenie biznesu – dodała właścicielka „Somarryme.com”.

Chcę pokazać innym kobietom, że warto wyjść ze strefy komfortu, prowadzić działalność tak, jak się chce, a nie pod czyjąś władzą. Jelenia Góra to bardzo dobre miejsce na prowadzenie biznesu, tylko trzeba mieć fajny pomysł, realizować go i nie bać się konkurencji. Dużo zależy od osobowości, jak ktoś jest silny i ma fajny pomysł, to warto się realizować – wyznała Joanna Klimczyńska, właścicielka Biura Nieruchomości Next Home.

Efekty sesji, wraz z nietuzinkowymi odpowiedziami uczestniczek na pytania KARR-u, będzie można oglądać w Galerii Karkonoskiej. Podczas wernisażu będzie też okazja do dyskusji oraz zarysowania planów dalszej współpracy.

Top