Jesteś tutaj
Home > Kultura > Kapitalne Siostry Łotry

Kapitalne Siostry Łotry

Kto jeszcze nie był w Otwartej Papierni, ma czego żałować i powinien czym prędzej nadrobić zaległości. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Jeleniej Góry wypełnią pewną lukę, jest wyjątkowe. Podobnie jak Siostry Łotry, czyli zespół, który wystąpił w sobotni wieczór w budynku przy ul. Kilińskiego.

– Otwarta Papiernia to miejsce współdziałania, przestrzeń ekspozycyjna i warsztatowa. To miejsce spotkań, wspierania twórczych i refleksyjnych postaw wobec tego, co wokół nas – podkreśla Maciej Pierzchała, gospodarz obiektu.

Zespół Siostry Łotry tworzą: Julia Kępisty – wokal, wiolonczela, Maria Kępisty – wibrafon, mikrokorg, wokal, Karol Gadzało – kontrabas, bas, moog oraz Marcina Wippicha – perkusja.

Artyści tworzący muzykę humanistyczną wprawili zgromadzonych w świetny nastrój. Wokalistki były pod wrażeniem Otwartej Papierni – stwierdziły nawet, że to miejsce jest inspirujące, a w Jeleniej Górze bardzo im się spodobało.

„Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć. Ich instrumentarium wzbudza wiele emocji. Oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, flet i wiolonczelę – opisuje organizator koncertu” – czytamy na profilu facebook’owym zespołu.

Już w sobotę (6.04) Otwarta Papiernia zaprasza na wykład (godz. 17:00) i warsztaty (godz. 18:00) tańca izraelskiego z Bartłomiejem Kalinowskim, a w niedzielę (7.04) o godz. 18:00 kolejne wydarzenie w Otwartej Papierni. Tym razem będą to „Dźwięki performowane” w wykonaniu Gustawa „Per Ipsum” Małeckiego.

Top