Jesteś tutaj
Home > Kultura > Klub Kulturalny i muzyka ska/punk łączy pokolenia!

Klub Kulturalny i muzyka ska/punk łączy pokolenia!

W ostatni piątek (9 lutego 2018) Klub Kulturalny zaprosił nas na fantastyczny koncert. Zespół Zielone Żabki – grający ska/punk, pochodzący z Jawora, przyciągnął do klubu dużą grupę fanów.

Zespół powstał w 1987 roku i na początku nazywał się Nieelektryczna Grupa Muzyczna. Był grupą, dającą akustyczne koncerty na Rynku w Jarocinie 1987 r. w składzie Smalec – bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych. Gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki.

W kwietniu 1988 roku grupa nagrała w auli jaworskiego liceum 3 utwory, które później wysyła do organizatorów festiwalu Jarocin 88. W materiale tym znajdował się min. utwór „Kultura”, który później stał się największym hitem Zielonych Żabek.

W 1988 roku Zielone Żabki, zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie wybrany głosami uczestników festiwalu.
W latach 1995-96 odbyły się sesje nagraniowe, podczas których została nagrana płyta Lekcja Historii z 20. piosenkami, 5. dodatkowymi nagraniami w formacie MP3 oraz teledyskiem do piosenki Kultura.
Płyta ukazała się w czerwcu 2003 roku. W 2005 roku doszło do połączenia Zielonych Żabek i Ga-Ga, przez lidera obu tych zespołów – Smalca.

Zespół wyprodukował krążek Fakty i Fikcje, którego przedpremiera odbyła się w sierpniu 2009 na Przystanku Woodstock.

Wiadomość o przyjeździe Zielonych Żabek podekscytowała wiele osób. Koncert kipiał energią już od samego początku. Energią, która przelała się na wszystkich zebranych w Kultularnym fanów. Smalec miał świetny kontakt z publicznością. Dużo do niej przemawiał, chętnie z nią żartował, wspólnie wykonali Numerek w krzaczkach.

Miło było popatrzeć na wspólnie pogujących pod sceną młodziaków i troszkę starszych metrykowo fanów, w których wciąż widać młodych duchem miłośników punka ;)

Nasza Redakcja też tam była i bosko się bawiła :)

Jak najbardziej polecamy Wam, kochane Panie, Klub Kulturalny w Jeleniej Górze!

 

 

Tekst i foto: Anita Radwan

 

Top