Jesteś tutaj
Home > Karkonosze - Atrakcje > Kobiety w biegu dla Niepodległej

Kobiety w biegu dla Niepodległej

Sobotni wieczór w Jeleniej Górze upłynął pod znakiem aktywnego świętowania 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po raz pierwszy impreza o zabarwieniu patriotycznym odbywała się po zmroku, ale fantastyczne nastroje uczestników i uczestniczek rozświetlały drogę do mety. 

 

Organizowany przez Macieja Grabka V Bieg Niepodległości zgromadził na Placu Ratuszowym 420 osób, w tym 112 kobiet. Z kolei przy Zajezdni MZK startował bieg o połowę krótszy, czyli na 5 km – w tym przypadku pojawiło się 166 osób, w tym 97 pań!

 

Wśród kobiety, na dystansie 10 km (start na Placu Ratuszowym – meta na Placu Piastowskim) – zwyciężyła Teresa Krajewska-Wiśniak z czasem 40:44, druga była Łucja Wiktorowska – 40:48, a trzecia Edyta Gardecka – 42:07. W biegu będącym Memoriałem Piotra Schmidla (na 5 km) wygrała Anna Wyszowska – 19:25, na drugim stopniu podium stanęła Zofia Chorostkowska – 20:53, a na trzecim Marta Lipnicka – 21:18. Wszyscy zgodnie potwierdzali, że jest to impreza, w której wynik jest sprawą drugorzędną i cieszą się, że poprzez swoją pasję, sposób na spędzanie wolnego czasu, dbałość o sylwetkę i kondycję – mogli uczcić patriotyczne święto.

 

Top