Jesteś tutaj
Home > Kultura > Kochają poezję!

Kochają poezję!

Światowy Dzień Poezji (21 marca) został uczczony przez Jeleniogórski Klub Literacki VIII edycją Wielkiego Wierszowania, podczas którego głównymi punktami programu były konkursy na Złote Pióro i Młode Pióro 2019.

Na początek spotkania w Książnicy Karkonoskiej, młodzież prezentowała swoje dzieła, które nadsyłali na konkurs internetowy o Młode Pióro 2019. W programie był również czas na warsztaty literackie, spotkanie z wiceprezesem zarządu głównego Związku Literatów Polskich – Zbigniewem Milewskim, a także z poetą – Gabrielem Leonardem Kamińskim oraz otwarty konkurs jednego wiersza o Złote Pióro 2019.

Dlaczego warto wziąć udział w takim wydarzeniu? – Jest to warte uwagi, ponieważ można spotkać się z ludźmi, którzy interesują się poezją, wymienić się wrażeniami i spędzić dzień w refleksyjnej atmosferze – powiedziała Monika Mielniczuk, która już wcześniej próbowała swoich sił w Wielkim Wierszowaniu. – Napisałam wiersz, który na pierwszy rzut oka jest o ciastkach – o osobie, która decyduje się na ich odstawienie. Mówi o tym, że to nie zawsze jest dobry wybór i czasami warto pozostać przy jakichś przyjemnościach, a nie odmawiać sobie jak to w dzisiejszym świecie wiecznych diet – opowiadała uczennica popularnego „Żeroma”.

Laureaci konkursu o Złote Pióro 2019:

Główna nagroda – Miłosz Kamiński (pióro oraz karta prezentowa do Empiku o wartości 125 zł),

I nagroda – Alicja Sibik (karta prezentowa 100 zł).

Laureaci konkursu o Młode Pióro 2019:

Główna nagroda – Daryna Bulavka (pióro oraz karta prezentowa o wartości 150 zł).

I nagroda – Małgorzata Wolf i Maja Sikora (karty prezentowe po 100 zł),

II nagroda – Julia Górecka (karta prezentowa 75 zł),

III nagroda – Wiktoria Sztur (karta prezentowa 50 zł),

Wyróżnienie – Martyna Pelc (karta prezentowa 50 zł).

Top