Jesteś tutaj
Home > Kultura > Kolejny rekord WOŚP w Jeleniej Górze

Kolejny rekord WOŚP w Jeleniej Górze

Jeleniogórzanki i jeleniogórzanie po raz kolejny nie zawiedli. Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze pobito rekord sprzed roku – tym razem udało się zebrać 362 tysiące złotych!

27. finał WOŚP przejdzie do historii nie tyle z powodu kolejnego rekordu, lecz wydarzeń z Trójmiasta, gdzie podczas tradycyjnego „światełka do nieba” 27-letni mężczyzna wkroczył na scenę i pozbawił życia Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska.

Wracając do wydarzeń z Jeleniej Góry warto zaznaczyć, że impreza rozkręciła się już w sobotę (12.01), kiedy to w Galerii Sudeckiej sztab Bursy Szkolnej Nr 1 organizował „Before 27. WOŚP”. Były występy lokalnych artystów przeplatane licytacjami, a pod koniec wydarzenia przedstawiciele firmy Dr Schneider przekazali – podobnie jak rok wcześniej – 10 tysięcy złotych na rzecz WOŚP.

W niedzielę od rana trwał piknik harcerski na Placu Ratuszowym, a na poligonie można było przejechać się wrakiem, autem terenowym, czy postrzelać do celu. O godz. 15:00 rozpoczęła się zabawa w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie również występowali lokalni artyści i było coraz więcej licytacji. Na koniec wspierający inicjatywę Owsiaka przenieśli się na Plac Ratuszowy, gdzie odbyły się główne licytacje. Najdrożej sprzedano obiad dla 2 osób, na który zaprasza prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak (1100 zł). Punktualnie o 20:00 odbyło się „światełko do nieba” – tym razem jako pokaz laserów, a nie fajerwerków.

Jak się okazało dzisiaj koło południa, Jelenia Góra pobiła kolejny rekord. Sztab Hufca Karkonoskiego ZHP zebrał 192 tysiące złotych, a sztab Bursy Szkolnej Nr 1 zgromadził 170 tysięcy złotych. W sumie daje to ok. 362 tysięcy, co jest nowym rekordem jeleniogórskiej orkiestry.

Dzisiaj (14.01) o godz. 20:00 każdy chętny może uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Symboliczne światełko do nieba będzie można „wypuścić” za pomocą latarek i innych urządzeń wydających światło, do których zabrania ze sobą na Plac Ratuszowy organizatorzy zachęcają.

Top