Jesteś tutaj
Home > Wydarzenia > Koniec wakacji! Lekcje czas zacząć!

Koniec wakacji! Lekcje czas zacząć!

Poniedziałek (3.09) dla wielu młodych ludzi był momentem radości, ale też smutku. Z jednej strony znowu spędzą sporo czasu z kolegami i koleżankami, ale z drugiej – oznacza to koniec wakacyjnej przygody i czas wytężonej nauki. W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2018/2019. 

 

Nowy rok szkolny rozpoczęło w Jeleniej Górze około 10 tysięcy osób, z czego 4 tysiące w szkołach ponadgimnazjalnych, a 6 tysięcy w podstawowych. W wielu placówkach, podczas wakacji, dochodziło do mniejszych i większych remontów. Jak informuje naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta, w tym roku na różnego rodzaju remonty w jeleniogórskich placówkach oświatowych zostanie wydana kwota ok. 12 milionów złotych, a w przyszłym roku ma to być 15 milionów.

 

W trakcie uroczystości w auli „Żeroma” przemawiali przedstawiciele miasta (prezydent Zawiła i naczelnik Domagała), parlamentarzyści (senator Mróz i posłanka Czernow) oraz dyrektorka ZSO Nr 1, której to placówce w tym roku przypadł zaszczyt organizowania inauguracji miejskiej.

 

Małgorzata Kozińska zwróciła uwagę, że w tym roku kończy się gimnazjum, a w przyszłym będzie podwójny nabór – po gimnazjum i po ósmej klasie. – W roku szkolnym 2018/2019 w „Żeromie” otwarto 7 klas pierwszych, a w sumie naukę będzie pobierać ponad 600 osób. Biorąc pod uwagę zmniejszającą się ilość młodzieży, jesteśmy zadowoleni z tego naboru – powiedziała dyrektorka „Żeroma”.

 

Top