Jesteś tutaj
Home > W wolnej chwili > Królowa sportu przy Złotniczej

Królowa sportu przy Złotniczej

W sobotę i niedzielę (25-26.05) na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbywają się Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Pierwszego dnia rywalizowały juniorki i juniorki młodsze (oraz chłopcy w tych kategoriach). Drugiego dnia przyjdzie czas na zawody młodszych kategorii.

Ponad 500 lekkoatletów reprezentowało przeszło 30 klubów z całego Dolnego Śląska. Wśród nich było 7 osób MKL „12” Jelenia Góra. Wśród faworytek skoku wzwyż była jeleniogórzanka!

– Dwie duże imprezy rangi wojewódzkiej w Jeleniej Górze, z czego bardzo się cieszymy. Dzisiaj mamy ponad 500 startujących, a jutro będzie ich 600 – powiedział Marek Przeorski, trener MKL „12” Jelenia Góra. – Zdecydowaną faworytką w skoku wzwyż jest Julia Turkiewicz (jej rekord życiowy to 172 cm), która legitymuje się w tej chwili najlepszym wynikiem w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Jest jeszcze Nina Żabierek (bieg na 100 m oraz 400 m). Są też chłopcy, ale oni bezpośrednio po kategorii młodzika, więc nie liczymy tu na większe sukcesy – dodał M. Przeorski.

Wyniki zawodów będą dostępne wkrótce na stronie związku: www.dzla.pl. W niedzielę (26.05) od godz. 11:00 rywalizować będą kategorie do lat 12 i 14.

Top