Jesteś tutaj
Home > Kultura > Młodzi muzycy z Ningbo zachwycili jeleniogórską publiczność

Młodzi muzycy z Ningbo zachwycili jeleniogórską publiczność

Chińska orkiestra symfoniczna z miasta Ningbo gościła w tym tygodniu w naszym regionie. Od poniedziałku zwiedzali Kotlinę Jeleniogórską, by na zakończenie pobytu zagrać koncert w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Muzycy otrzymali zasłużoną owację na stojąco!

– Chińska Ningbo Symphony Orchestra powstała w 2015 roku i jest instytucją Biura Kultury, Radia, Telewizji, Prasy i Publikacji Miasta Ningbo. Obecnie dyrektorem artystycznym orkiestry i głównym dyrygentem jest dziekan Centralnego Konserwatorium Muzycznego i światowej sławy dyrygent – profesor Feng Yu. Zespół składa się z ponad 70 instrumentalistów – opowiadał Szymon Makowski z Filharmonii Dolnośląskiej, któremu udało się sprowadzić chińczyków na koncert do stolicy Karkonoszy, a warto podkreślić, że był to ich pierwszy występ w Polsce.

Na scenie sali koncertowej im. Stefana Strahla zaprezentowali się: Hao Cheng – dyrygent, fantastyczny Krzysztof Książek – fortepian oraz Ningbo Symphony Orchestra.

Muzycy zagrali następujące utwory: Stefan Kisielewski – Mała uwertura na orkiestrę kameralną, Y. Chengzong, C. Wanghua, S. Lihong, L. Zhuang – Koncert fortepianowy na podstawie kantaty Yellow River X. Xinghaia oraz Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92.

Koncert odbył się pod Patronatem Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce – pana Liu Guangyuana i został zorganizowany dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena, w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Top