Jesteś tutaj
Home > Karkonosze - Atrakcje > Nowa atrakcja turystyczna!

Nowa atrakcja turystyczna!

Kotlina Jeleniogórska może się poszczycić kolejną atrakcją turystyczną. Przy ulicy Chełmońskiego w Jeleniej Górze otwarto „Time Gates – Bramy Czasu”, czyli podziemia o bogatej historii i wielu legendach. 

 

Kilka lat temu grupa Arado – Fabryka Historii wydzierżawiła od Miasta podziemia przy ul. Chełmońskiego. Po długich pracach formalnych, porządkowych i adaptacji schronu, udało się w końcu udostępnić kilak kilometrów podziemnych tras pod Wzgórzem Kościuszki.

 

Jak opowiada Kamil Zięba, dyrektor obiektu – w trakcie wizyty w podziemiach możemy przenieść się m.in. do epoki napoleońskiej czy czasów II wojny światowej, a wszystko za sprawą dużego transformator – tzw. Cewki Tesli, która wytwarza 1,2 do 1,7 mln volt. Dzięki podróżom w czasie możemy również wkroczyć do krainy legend i mitów, w której nie zabraknie wątków związanych z naszym regionem, w tym z Duchem Gór.

 

Arado znane jest już z rajdów historycznych, które od wielu lat odbywają się podczas weekendu majowego w naszym regionie. Dodatkowo, można też zwiedzać inne podziemne atrakcje pasjonatów historii – w Kamiennej Górze Zaginione Laboratorium Hitlera, a pod Placem Solnym we Wrocławiu – Movie Gate.

 

Bramy Czasu w Jeleniej Górze czynne są codziennie w godzinach 9:00 – 17:00, a w okresie letnim 9:00 – 18:00 (31 grudnia 2018 r. w godz. 9:00 – 14:00). Bilety: 19 złotych (normalny), 15 zł (ulgowy, rodzinny – minimum 2 plus 2, dla jeleniogórzan za okazaniem dokumentu). Dzieci do 7. roku życia – bezpłatnie. Przejście trasy zajmuje 60-70 minut. Przedstawiciele Arado zapowiadają, że co 6-12 miesięcy będą pojawiać się nowe atrakcje, a już od stycznia dojdzie pokaz szalonego naukowca. Obecnie udostępnione jest ok. 1,5 z 4,5 km trasy.

 

Top