Jesteś tutaj
Home > Kultura > Obchody Narodowego Święta Niepodległości – już od dziś

Obchody Narodowego Święta Niepodległości – już od dziś

Już dziś (10.11.) rozpoczną się w Jeleniej Górze obchody Narodowego Święta Niepodległości. Koncert w Filharmonii Dolnośląskiej zainauguruje obchody odzyskania przez Polskę niepodległości, natomiast w piątek (11.11.) o godz. 12.00 odbędą się oficjalne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Dziś o godzinie 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się koncert pt. Powróćmy jak za dawnych lat. W repertuarze złożonym z przedwojennych szlagierów wystąpią: Adrianna Bujak-Cyran – śpiew, chór Kameralny Collegium Musicum Jelenia Góra pod dyrekcją Franciszka Koscha oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Tomasza Chmiela.

11 listopada o godzinie 11.00 z Placu Ratuszowego wystartuje III Bieg Niepodległości. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie 5 i 10 km. O godz. 12.00 na Placu Ratuszowym rozpoczną się oficjalne uroczystości z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Po apelu nastąpi przemarsz pod Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża, gdzie uczestnicy złożą kwiaty i wieńce pod pomnikiem Wolność i Niepodległość.

O godzinie 13.00 rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej będzie można posłuchać koncertu Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chóru Ordynariatu Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław, chóru Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego i chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którym towarzyszyć będzie na fortepianie Stanisław Śliwiński oraz soliści: Grzegorz Cebulski i Aleksandra Urbanek. Autorem scenariusza koncertu i dyrygentem jest Alan Urbanek.

O godz. 18.30 przy Bazylice św. Erazma i Pankracego rozpocznie się Ognisko Patriotyzmu. Wstęp na ognisko jest wolny.

12 listopada o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy IX Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej. Ostatnim jeleniogórskim akcentem obchodów Narodowego Święta Niepodległości będzie IV Jeleniogórski Bal Niepodległości, który rozpocznie się o godz. 19.00 w Hotelu Mercure.

program_2

Top