Jesteś tutaj
Home > Biznes i Pasja > Pani Inżynier w Pracy – nowy program edukacyjny dla kobiet

Pani Inżynier w Pracy – nowy program edukacyjny dla kobiet

Engineering Design Center (EDC) rozpoczęło rekrutację do Akademii EDC – nowego programu edukacyjnego dla kobiet organizowanego pod marką Pani Inżynier w Pracy. Akademia EDC jest skierowana do studentek 3-5 roku studiów technicznych lub absolwentek planujących wkroczyć na rynek pracy. To wspólny projekt koncernu GE i Instytutu Lotnictwa w Warszwie.

W cyklu czterech spotkań uczestniczki uzyskają wiedzę z zakresu najnowocześniejszych technologii, informacje o branżach i zakresie prac wykonywanych przez inżynierów w Enegineering Design Center oraz zapoznają się z kulturą organizacyjną panującą w EDC. Miejscem spotkań będzie siedziba Engineering Design Center w Warszawie przy alei Krakowskiej 110/114.

Akademia EDC jest skierowana wyłącznie do kobiet. EDC stawia na różnorodność pracowników oraz przychylne środowisko pracy zapewniające rozwój, innowacyjność i konkurencyjność. Pani Inżynier w Pracy jest inicjatywą, która ma na celu promocję technicznych kierunków studiów oraz zawodu inżyniera wśród kobiet, w branżach do tej pory uznawanych za typowo męskie. Organizatorzy liczą na to, że uda im się zachęcić więcej kobiet do wyboru studiów technicznych i podejmowania pracy w branży inżynieryjnej.

Wcześniejsze edycje Pani Inżynier w Pracy były jednodniowymi spotkaniami. Tym razem Akademia EDC przygotowała dla uczestniczek cały cykl szkoleń. Dzięki temu Panie będą mogły sprawdzić się w wielu zawodowych obszarach, m. in. dotyczących technologii cyfrowych w przemyśle, lecz również w sztuce autoprezentacji, a także spróbować swoich sił podczas praktycznych ćwiczeń biznesowych.

Uczestniczki poznają również specyfikę pracy w warszawskim centrum inżynieryjnym Engineering Design Center, które jest wspólnym przedsięwzięciem firmy GE oraz Instytutu Lotnictwa. Inżynierowie z EDC tworzą przełomowe rozwiązania w lotnictwie, energetyce, przemyśle naftowym oraz w obszarze najnowocześniejszych technologii cyfrowych. Akademia EDC będzie doskonałą okazją do tego, by lepiej poznać siebie w roli potencjalnego pracownika oraz by w przyszłości świadomie kierować swoją karierą.

Z pewnością warto zainteresować się programem Pani Inżynier w Pracy, bo daje on przepustkę do niezwykle ciekawej i dobrze płatnej pracy.
Szczegółowe informacje o programie:

Anna Wołkiewicz
Engineering Design Center
e-mail: anna.wolkiewicz@ge.com
tel. kom. +48 603 887 557

Tekst: red.

Foto: org.

Top