Jesteś tutaj
Home > Biznes i Pasja > Piękne fotografie ozdobią szpitalne oddziały

Piękne fotografie ozdobią szpitalne oddziały

W poniedziałek i wtorek (8-9.04) w Galerii BWA w Jeleniej Górze można podziwiać przepiękne krajobrazy, urocze zakątki naszego regionu – na fotografiach lokalnych artystów.

Warto się tam wybrać, bowiem od jutra 62 dzieła mają znaleźć się w jeleniogórskim szpitalu, a tam lepiej, żeby nikt nie musiał przebywać. Jeśli już tak się zdarzy, to na pewno będzie można znaleźć natchnienie, aby po dojściu do zdrowia – wybrać się w nasze piękne góry.

Pamiętamy doskonale grupę dzielnych, aktywnych mam z Jeleniej Góry, które przeprowadziły już szereg społecznych inicjatyw na rzecz miasta – naszego wspólnego dobra. To one po raz kolejny sprowokowały ludzi dobrej woli, aby upiększyć Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej.

Wśród artystów, którzy użyczyli swoje dzieła fotograficzne znaleźli się: Jordan Plis, Halina Dubis Dąbrowska, Karol Nienartowicz, Cezary Jackowski, Grzegorz Truchanowicz, Rafał Kotylak, Maciej Chyra, Tomasz Szyrwiel oraz Piotr Hałka.

W środę fotografie mają trafić do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej na oddziały: wewnętrzny z pododdziałem geriatrii i neurologiczny.

W Kotlinie Jeleniogórskiej mamy wielu zdolnych artystów i wzruszyłam się widząc te prace. Co innego zobaczyć w internecie, a inaczej zobaczyć na żywo – robią wrażenie – wyznała Katarzyna Sobczyk, znana jako „Mama w mieście Jelenia Góra”. – Na pewno będzie milej spędzać czas w szpitalnej sali, gdzie ściany nie będą gołe – być może będą inspiracją, żeby wyzdrowieć i pójść na szlaki turystyczne – wyraża nadzieję jedna z inicjatorek akcji „Fotografowie dla szpitala”. Jak zapowiadają organizatorzy, jest już pomysł na ozdobienie kolejnych oddziałów szpitala, a fotografie mają być o innej tematyce.

Top