Jesteś tutaj
Home > Wydarzenia > Podsumowali „Bezpieczne wakacje”

Podsumowali „Bezpieczne wakacje”

Przez całe wakacje Straż Miejska, Komenda Miejska Policji i inne służby oraz instytucje edukowały dzieci i młodzież, aby potrafiły zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Dzisiaj (31.08) na Placu Ratuszowym odbył się ostatni festyn z cyklu „Bezpieczne wakacje 2018”.

 

Jak informuje przedstawicielka policji, na naszym terenie w czasie wakacji było kilka zdarzeń tragicznych w skutkach – mówimy tu przede wszystkim o utonięciach. – Cały czas prowadzimy akcję ze Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną i innymi instytucjami. Wakacje kończą się, ale aura jeszcze sprzyja kąpielom, będą pojawiać się wagarowicze, więc przekazujemy informację, że nie można się kąpać w miejscach niedozwolonych, czyli tam, gdzie nie ma ratownika – powiedziała sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

 

Jednocześnie, poza podsumowaniem wakacyjnych działań organizatorzy festynu podkreślali, że stawiają teraz na bezpieczną drogę do szkoły. – Stawiamy na odblaski, bezpieczeństwo najmłodszych. Edukujemy również kierowców, żeby ściągnęli nogę z gazu, bo trzeba szczególnie uważać na dzieci idące do szkoły – dodała Beata Sosulska-Baran, która przyznaje, że edukacja dzieci daje pożądane skutki, bowiem często najmłodsi przekazują zdobytą wiedzę osobom starszym.

 

„Bezpieczne wakacje” w liczbach robią wrażenie, bowiem były to w sumie 4 festyny oraz ponad 10 spotkań w ramach półkolonii oraz przy innych okolicznościach. W sumie akcja dotarła do ponad 2 tysięcy dzieci.

 

 

 

 

Top