Jesteś tutaj
Home > W wolnej chwili > Prof. Batieczko – każdy może być zdrowy

Prof. Batieczko – każdy może być zdrowy

Wczoraj (17.10.) o godz. 18.00 w Hotelu „Cieplice” odbył się wykład prof. Batieczki. Poświęcony był aspektom zdrowego życia w świecie pełnym zanieczyszczeń. Prof. Batieczko mówił o tym, jak usunąć toksyny i pasożyty z naszego organizmu oraz jak skomponować prawidłową, pełnowartościową dietę.

 

Prof. Batieczko na co dzień praktykuje w Londynie, Odessie i Pekinie. Jako chirurg z wieloletnią praktyką oraz jako specjalista tradycyjnej medycyny chińskiej, prof. Batieczko traktuje człowieka w sposób holistyczny i wskazuje, że zarówno medycyna konwencjonalna, jak i niekonwencjonalna, mogą nam pomóc w zachowaniu zdrowia przez długie lata życia.

Prof. Batieczko wskazał kilka najważniejszych aspektów, które warunkują nasze zdrowie: odpowiedni sposób odżywiania się, picie wody, praktykowanie zdrowego oddechu, regularne detoksykacja organizmu, manualna praca ze swoim ciałem, a także suplementacja.

Bardzo dużo czasu prof. Batieczko poświęcił sposobom oczyszczenia organizmu z toksyn, pasożytów, grzybów i pleśni. Wkazywał, że to właśnie one uniemożliwiają efektywną pracę organom naszego ciała. Mówił o tym, jak oczyścić wątrobę, jak dbać o nerki oraz jak uniknąć poważnych chorób cywilizacyjnych.

Na wykład prof. Batieczki przyszły tłumy, co bardzo ucieszyło organizatorów.

– Cieszy nas to, że tak wielu mieszkańców Jeleniej Góry znalazło dzisiaj czas na to, by pomyśleć o swoim zdrowiu – podkreśliła Izabela Oleksy, organizatorka spotkania.

Prof. Batieczko okazał się być niezwykle skromnym, rzeczowym człowiekiem, z ogromną wiedzą na temat zdrowia człowieka. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że bardzo podoba mu się w Jeleniej Górze.

– Odwiedziłem dziś Termy Cieplickie, poszedłem na spacer do Parku Zdrojowego. Spotkałem tutaj wielu mądrych, uśmiechniętych ludzi. Mam nadzieję, że do Jeleniej Góry jeszcze wrócę – powiedział prof. Batieczko.

 

Tekst i foto: Monika Chartmańska

 

Top