Jesteś tutaj
Home > Biznes i Pasja > Przedsiębiorcze kobiety z wizytą w Jeleniej Górze

Przedsiębiorcze kobiety z wizytą w Jeleniej Górze

Jelenia Góra i Erftstadt są od 1991 roku miastami partnerskimi. Przez ten czas przedstawiciele obu miejscowości rozwijali współpracę na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest kontakt pomiędzy kobietami prowadzącymi działalność gospodarczą w Niemczech i w Polsce. W ostatnich dniach 10 pań z Nadrenii Północnej-Westfalii zwiedzało nasze miasto. 

 

Była to druga wizyta członkiń Stowarzyszenia Kobiet Prowadzących Samodzielną Działalność Gospodarczą w stolicy Karkonoszy. Poprzednie spotkanie miało miejsce 7 lat temu. W ciągu trzech dni (4-6.07) panie spotkały się z Reginą Chrześcijańską z Wydawnictwa AdRem, z Danutą Sawicz z Książnicy Karkonoskiej. Zwiedzały też Śródmieście z Renatą Marchowską, a także udały się do Pałacu Łomnica, gdzie spotkały się z Elisabeth von Kuster.

 

Drugiego dnia panie spotkały się z zastępcą Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem, z przewodniczącym Rady Miejskiej Leszkiem Wrotniewskim oraz pojechały do Domu Dziecka Dąbrówka, gdzie rozmawiały z Katarzyną Lenartowicz. Następnie udały się do przedszkola Happy Kids na Zabobrzu i do pralni chemicznej Joanny Łabuz.

 

Trzeciego dnia przedsiębiorcze kobiety z Niemiec rozmawiały z zastępcą prezydenta Piotrem Paczóskim, a także udały się na spotkanie z pisarką Danutą Sadownik. Pod koniec trzydniowej wizyty udały się jeszcze do agroturystyki Rancho w Podgórzynie.

 

Wszystkie panie podkreślały, że najbardziej zapadnie im w pamięć niesamowita gościnność, z jaką spotkały się w podczas wizyty. Jednocześnie zwróciły uwagę, że kobiety prowadzące swoją działalność w Jeleniej Górze robią to z sercem i prawdopodobnie założą podobne stowarzyszenie. Ute Santander – przewodnicząca stowarzyszenia podkreśliła, że w ich organizacji znajdują się przedstawicielki różnych zawodów tj.: adwokat, właścicielka zakładu metalowego, księgowa, lekarz, właścicielka firmy sprzątającej, masażystka, pani od medytacji, kosmetyczka czy projektantka stron internetowych. – Panie są zachwycone Jelenią Górą, zakochały się w tym mieście. Podziwiały przepiękne kwiaty, są pod wrażeniem czystości w mieście i tym, że jest wiele remontów – powiedziała Lucyna Malinowska-Schreiber, członkini stowarzyszenia i tłumaczka.

 

Top