Jesteś tutaj
Home > Karkonosze - Atrakcje > Rekreacja z kijkami nie tylko dla seniorów!

Rekreacja z kijkami nie tylko dla seniorów!

Wielu osobom wydaje się, że nordic walking to świetny sposób na aktywność dla seniorów, ale to nieprawda, bowiem każdy może czerpać korzyści ze spacerów z kijkami, bez względu na wiek! Przekonywała o tym Paulina Ruta, która poprowadziła warsztaty dla uczniów jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych.

– W warsztatach chodzi o to, żeby pokazać młodzieży, że nordic walking to nie jest tylko aktywność ruchowa dla osób starszych, ale również dla młodych, dla całych rodzin – zaznacza Paulina Ruta, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

– Jedynym wymogiem jest prawidłowy sprzęt, czyli kije do nordic walking. Jest to aktywność tania, która odciąża stawy biodrowe, kolanowe, kręgosłup, ale także angażuje do 90 procent mięśni. Może być doskonałą alternatywą dla biegania, które nie każdy lubi. Podczas treningu możemy rozmawiać, integrować się, zwiedzać ciekawe zakątki naszego regionu – zachęcała do spróbowania swoich sił Paulina Ruta, która pochodzi ze Złotoryi i zaprasza na marsz Krainą Wygasłych Wulkanów, który odbędzie się w stolicy polskiego złota 25 maja (do wyboru dystanse 50, 10 i 5 km).

Paulina Ruta dzięki realizacji zadania przy współpracy z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, chce zaobserwować, czy taka forma rekreacji spodoba się młodzieży i liczy na kontynuację projektu.

– Cieszę się, że spotkaliśmy się taką aprobatą jeleniogórskich szkół, szczególnie Ekonoma, gdzie nauczycielem wychowania fizycznego jest nasz instruktor Michał Judziński – dodała P. Ruta.

Podczas wczorajszego spotkania w auli Ekonoma odbyła się część teoretyczna, a następnie uczestnicy udali się do parku na Wzgórzu Kościuszki, gdzie najpierw mieli rozgrzewkę, następnie poprowadzono warsztaty, a na zakończenie odbyła się gra terenowa z kijkami.

Projekt „Nordic walking – na zdrowie” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Top