Jesteś tutaj
Home > Karkonosze - Atrakcje > Ścieżka w koronie drzew ogromnie popularna

Ścieżka w koronie drzew ogromnie popularna

W Kotlinie Jeleniogórskiej jest wiele atrakcji, z których korzystają na co dzień mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści, jednak niedaleko nas – po czeskiej stronie gór – jest równie atrakcyjnie, a czasami brakuje nam jakiegoś bodźca, by postanowić – jedziemy tam! Od ponad roku ogromną popularnością cieszy się ścieżka w koronie drzew w Jańskich Łaźniach, a to nie jedyna atrakcja, jaką oferuje czeska miejscowość uzdrowiskowa. 

 

Bilety w cenie: 220 CZK (normalny), 180 CZK (ulgowy), 560 CZK (bilet rodzinny 2 os. dorosłe + 2 dzieci). Dodatkowo w ofercie są bilety grupowe oraz ulgi dla grup zorganizowanych, a także pomoc przewodnika. Ogromną atrakcją jest też zjeżdżalnia (dodatkowo płatna na górze w cenie 50 CZK), dzięki której w bezpieczny sposób można zjechać w kilka sekund. Zjazd „toboganem” możliwy jest poza sezonem zimowym, a dodatkowym warunkiem jest wzrost od 120 cm.

Ścieżka została otwarta 2 lipca 2017 roku, a koszt jej budowy to ok. 30 milionów złotych. Jedna z wielu atrakcji Jańskich Łaźni i okolic znajduje się w otulinie czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego. Jej wysokość to 43 metry, a widoki z góry zadowolą nawet wybrednych. W pierwszym roku działalności ścieżkę odwiedziło 370 tysięcy gości, a obecnie przekroczono już liczbę 400 tysięcy. Dodatkowo można skorzystać z restauracji oraz sklepu z pamiątkami. Jest też plac zabaw dla dzieci, który wkrótce będzie rozbudowany, a w planach jest także bar grillowy. Ścieżka jest otwarta cały rok, z wyjątkiem 24 grudnia.

 

Do miejscowości można dojechać samochodem przez Przełęcz Okraj (z Jeleniej Góry to ok. 50 km), a dla osób niezmotoryzowanych istnieje np. połączenie kolejowe z Jeleniej Góry do Trutnova, a następnie przesiadka na autobus.

 

Wśród pobliskich atrakcji znajdują się również: hulajnogi w Czarnej Górze, Torfowiska Czarnogórskie, pole golfowe, kolejka linowa na Czarną Górę oraz obiekt termalny w tym jedynym uzdrowisku czeskich Karkonoszy (Jańskie Łaźnie).

Wszelkie szczegóły dostępne na stronie: stezkakrkonose.cz/pl/

 

Top