Jesteś tutaj
Home > Wydarzenia > Sprawca śmiertelnego wypadku aresztowany, trwa żałoba w mieście

Sprawca śmiertelnego wypadku aresztowany, trwa żałoba w mieście

Sąd w Jeleniej Górze orzekł trzymiesięczny areszt tymczasowy dla 27-letniego Ukraińca, który śmiertelnie potrącił dwie nastolatki w sylwestrową noc. Sprawca wypadku był pijany. W organizmie miał blisko dwa promile alkoholu. Podczas poniedziałkowego (02.01.) przesłuchania mężczyzna twierdził, że nic nie pamięta.

Posiedzenie aresztowe sądu odbyło się w Jeleniej Górze w nocy z poniedziałku na wtorek. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która wniosła o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla 27-letniego Vladyslava K., sprawcy wypadku.

Kierowca twierdzi, że nic nie pamięta. Postawiono mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Za zarzucane mu przestępstwa grozi łącznie do 12 lat więzienia.

Podczas przesłuchania przez policję obywatel Ukrainy nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Zasłaniał się niepamięcią. Argumentował, że nie pamięta chwili wypadku.

W charakterze świadka wypadku przesłuchano również 23-letnią pasażerkę, która towarzyszyła Vladyslavovi K. Ona również zeznała, że nie pamięta okoliczności związanych z wypadkiem oraz jego przebiegu.

Od wczoraj trwa w Jeleniej Górze żałoba po tragicznej śmierci 14-letniej Sary i 16-letniej Marysi, które zginęły w wyniku śmiertelnego potrącenia, spowodowanego przez 27-letniego sprawcę wypadku. Żałoba potrwa do środy (04.01.) do godz. 12.00.

Tekst: red.

Foto: strona internetowa miasta Jeleniej Góry

Dodaj komentarz

Top