Jesteś tutaj
Home > Kultura > Studenckie święto rozpoczęte

Studenckie święto rozpoczęte

W czwartek, 16 maja 2019 r. Jelenia Góra stała się miastem studentów. Wszystko za sprawą organizacji kolejnej edycji Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów. Pierwszego dnia młodzi ludzie przeszli spod kościoła garnizonowego na Plac Ratuszowy, gdzie z rąk prezydenta odebrali symboliczny klucz do miasta. Następnie udali się na „błonia”, by rozpoczął imprezę – w rytmie hip hopu.

Na rozgrzewkę dla młodej publiczności wystąpiły supporty: Kanasta, Kezu, Taxita oraz NWN Klika. Następnie na scenie pojawili się przedstawiciele władz jeleniogórskich uczelni oraz prezydent miasta. Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na tych, którzy są znani szerszej publiczności, czyli: PlanBe, Małach – Rufuz – DJ Schoodee, a na koniec wystąpił Paluch.

W piątek, 17 maja 2019 r. czeka nas 25. finał Ligi Rocka. W części konkursowej wystąpią: Frankenstein Children, Projekt Żelbet, Cynamonowy Ogród, Dream Atlas oraz Less Is Lessie. Gościnnie wystąpi zespół z Niemiec – Age of Unrest, a na godz. 19:30 zaplanowano koncert Leniwca. Na zakończenie zagra tegoroczna gwiazda Ligi Rocka – Nocny Kochanek.

Juwenalia są dla nas przede wszystkim dniami, kiedy możemy przestać myśleć o obowiązkach i o tym, że zbliżają się terminy sesji. To także integracja i zabawa – powiedziała Ada Mendyk, przewodnicząca Samorządu Studenckiego KPSW.

Mam nadzieję, że klucz wróci i mury miasta nie zostaną zniszczone – mówił z uśmiechem prezydent Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak, który życzył uczestnikom wspaniałej zabawy i dobrej pogody.

Top