Jesteś tutaj
Home > Moda i Uroda > Święto Chleba i Piernika z występami gwiazd i wyborami Miss i Mistera

Święto Chleba i Piernika z występami gwiazd i wyborami Miss i Mistera

Mieszkańcy Jawora i okolic, w tym wielu jeleniogórzan – w ostatnich dniach odbyli prawdziwą ucztę dla zmysłów. Podczas Święta Chleba i Piernika można było zadowolić się smakiem, zapachem, widokiem, a do tego świetnie bawić się przy występach gwiazd.

 

Tradycyjne święto w Jaworze, na które zjeżdżają mistrzowie cukiernictwa i piekarnictwa z różnych stron Polski, ale i zagranicy – rozpoczęło się w piątek od barwnego korowodu. Gwiazdami pierwszego dnia byli: Beata Kozidrak i Bajm oraz Sarsa. Z kolei w sobotę wyjątkowym wydarzeniem było bicie rekordu na najdłuższy piernik, który udało się pobić i w 2018 roku wypiek, na który potrzebne były m.in. setki kilogramów mąki, powideł, setki litrów śmietany i oleju oraz ok. 5 tysięcy jaj – miał 55 metrów i 30 centymetrów!

 

Drugiego dnia imprezy nie obyło się bez występów kolejnych artystów z topu polskiej muzyki – publiczność bawiła się z Filipem Lato oraz Julą. Pod koniec sobotniej nocy wyłoniono również najpiękniejszą i najprzystojniejszego na Ziemi Jaworskiej. Tytuły przyznano Wiktorii Wasilewskiej i Wiktorowi Dymitrakowi.

 

 

Ostatniego dnia jaworzanie i turyści łechtali swoje kubki smakowe dzięki kulinarnym popisom Teo Vafidisa oraz Wojciecha Mielińskiego, a na zakończenie wystąpił zespół The Rolling Show Band.

 

Top