Jesteś tutaj
Home > Kultura > Świętujemy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości!

Świętujemy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości!

Przez cały 2018 rok w Jeleniej Górze odbywa się szereg wydarzeń mających na celu świętowanie 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Kulminacja wydarzeń ma miejsce w listopadzie – za nami koncert w Filharmonii Dolnośląskiej w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki, a przed nami… Będzie się działo!

 

Podczas koncertu można było usłyszeć wiele znanych pieśni i piosenek patriotycznych. Zaczęło się od Mazurka Dąbrowskiego, który wykonał szkolny chór wraz ze zgromadzoną publicznością. Następnie zaśpiewano Gaude Mater Polonia oraz Rotę. W dalszej kolejności przyszedł czas na występ solistów oraz szkolnej orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Radosława Dronia. W części finałowej uczniowie wydziału wokalnego dopełnili patriotycznym doznaniom publiczności zgromadzonej w sali koncertowej im. Stefana Strahla.

 

Koncert PSM I i II st. to nie jedyna dawka muzyki z okazji Święta Niepodległości. Już w piątek (9.11) czeka nas koncert orkiestry symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Szymona Makowskiego (na fortepianie zagra Paweł Zawadzki). Ponadto jutro odbędzie się wiele wydarzeń w przedszkolach i szkołach. O godz. 11:11 na Placu Ratuszowym zaplanowany jest Łańcuch Niepodległości w wykonaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych, o godz. 18:00 w Domu Hauptmanna w Jagniątkowie monodram Jagody Siegień. W kolejnych dniach odbędzie się szereg różnego rodzaju imprez – szczegóły na stronie: jeleniagora.pl/content/100-lat-niepodleglosci

 

Top