Jesteś tutaj
Home > W wolnej chwili > Szalona zabawa na Kolor Fest

Szalona zabawa na Kolor Fest

Już nie po raz pierwszy w Jeleniej Górze odbyła się szalona zabawa z proszkami Holi, która od lat w Europie cieszy się dużą popularnością. Nie inaczej było na stadionie przy ul. Lubańskiej, gdzie setki młodych osób, ale też dorośli – świetnie bawili się w rytm muzyki serwowanej przez DJ-a.

 

Popularność festiwali kolorów świadczy o tym, że to doskonała forma zabawy i integracji. W piątkowe popołudnie na stadionie MOS-u zebrały się tłumy nastolatków, ale też małe dzieci, dorośli, w tym seniorzy, więc śmiało można stwierdzić, że w Kolor Fest nie ma granic wiekowych. Proszki Holi produkowane są na bazie talku i barwników o intensywnym kolorze. Są nietoksyczne i w większości przypadków, spierają się z ubrań.

 

Zwyczaj, który w naszym kraju jest formą zabawy bez dodatkowych kontekstów, pochodzi z Indii, gdzie świętuje się w ten sposób początek wiosny. Zawsze wypada on w pierwszą pełnię Księżyca na przełomie lutego i marca (odpowiednik miesiąca phalguna w indyjskim kalendarzu). Wtedy obywatele tego azjatyckiego kraju „zakopują topory wojenne”, panuje zgoda, życzliwość, ludzie sobie wybaczają grzeszki.

 

Poza zabawą z proszkami Holi, organizatorzy zapewnili też uczestnikom imprezę z bańkami mydlanymi, dmuchane zamki dla maluchów, czy watę cukrową.

 

Top