Jesteś tutaj
Home > Kultura > Szlifują formę na Superligę

Szlifują formę na Superligę

W najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarek ręcznych Dolny Śląsk jest reprezentowany przez trzy zespoły: Zagłębie Lubin, KPR Kobierzyce i KPR Jelenia Góra – dwie ostatnie szlifują formę w naszym mieście i okolicach.

 

W drużynie ze stolicy Karkonoszy, która nieprzerwanie od 20 lat jako jedyna reprezentuje nasze miasto w najwyższej klasie rozgrywkowej sportów drużynowych – doszło do kilku zmian kadrowych. Jest to mieszanka młodości z doświadczeniem, co jest sprawdzoną metodą w szkoleniu sportowym. 

 

W poprzednim sezonie KPR Jelenia Góra zajął 10. miejsce na koniec rozgrywek, a ekipa z Gminy Kobierzyce, w której występuje wiele zawodniczek z jeleniogórską przeszłością, skończyła rywalizację na 7. miejscu.

 

Piłka ręczna jest sportem kontaktowym, ale kobiety doskonale radzą sobie w bolesnych starciach z przeciwniczkami. Trenerzy często przyznają, że panie wkładają więcej serca w treningi i grę o punkty niż mężczyźni. Gra na poziomie Superligi to sport zawodowy, a więc dziewczyny łączą pasję z pracą.

 

Rozgrywki sezonu 2018/2019 ruszą na początku września. Ekipa z Kobierzyc przebywa na obozie sportowym w Pałacu Wojanów, gdzie korzysta z doskonałej bazy, terenów do biegania, a zajęcia z piłką odbywają w hali Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. W tym samym obiekcie trenują podopieczne Michała Pastuszko, które już w najbliższy piątek zagrają mecz sparingowy z Koweg Goerlitz (3.08, godz. 19:00 – hala KPSW).

 

Top