Jesteś tutaj
Home > Karkonosze - Atrakcje > Trwa święto teatru ulicznego!

Trwa święto teatru ulicznego!

Jelenia Góra już po raz 37. gości artystów z różnych stron świata. W przestrzeni Placu Ratuszowego tłumy jeleniogórzan i turystów obserwują kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, czyli najstarszej tego typu imprezy w Polsce!

Podczas oficjalnego otwarcia przed widzami pojawił się dyrektor Teatru Norwida – Tadeusz Wnuk, w asyście zastępców prezydenta miasta (Konrad Sikora i Janusz Łyczko). Wystąpienie poprzedził hejnał jeleniogórski, po czym festiwal wystartował.

  • Teatry uliczne na stałe zagościły w tym mieście i na stałe są zapisane w pejzaż kulturalny naszego miasta – mówił Tadeusz Wnuk podczas oficjalnego rozpoczęcia MFTU. – To najstarszy tego typu festiwal w Polsce, drugi w Europie – jedyny i niepowtarzalny – dodał przedstawiciel Teatru Norwida, organizatora imprezy.

Pierwszego dnia zaprezentował się rosyjski teatr z Sankt Petersburga. „Mr Pejos Wandering Dolls” to teatr kultury karnawału, masek, groteski, bufonady, założony w roku 1993. Jego występy są interaktywnym show, dającym widzom wybór: wziąć w nim udział lub pozostać obserwatorem. A opowieści, prezentowane przez aktorów w maskach, są tajemnicze i nasycone magią – podkreślają organizatorzy.

W sobotę odbyły się kolejne spektakle, które przyciągnęły mnóstwo widzów, a zakończenie festiwalu w niedzielę (21.07).

Program na 21 lipca – NIEDZIELA:
13:00 – KIEV STREET THEATRE HIGHLIGHTS – Ukraina „Wesoła bajka o smutnej królewnie”
18:00 – TEATR NIKOLI – Polska „Impresario”
18:45 – GILAD SHABTAY – Izrael „Kirkas Gilgamesh“
19:30 – TEATR AKT – Polska „In Blue”
20:30 – KIEV STREET THEATRE HIGHLIGHTS – Ukraina „Korowód tańca”
22:00 – TEATR KTO – Polska „Zapach czasu” Parking przy ul. Sudeckiej (za hotelem „Mercure”).

Top