Jesteś tutaj
Home > Karkonosze - Atrakcje > W górach jest pięknie, ale niebezpiecznie!

W górach jest pięknie, ale niebezpiecznie!

Od początku 2019 roku w górach przybyło mnóstwo śniegu – przy „oknach pogodowych” jest naprawdę pięknie, ale pamiętajcie, żeby mierzyć siły na zamiary. Nawet zawodowy bokser ostatnio był zwożony razem z psem, przez Karkonoską Grupę GOPR.

W Karkonoszach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Część szlaków jest zamknięta, zatem zanim się wybierzecie – sprawdźcie dokładnie prognozy pogody, przygotujcie odpowiednie ubrania i sprzęt (m.in. raczki) oraz zaplanujcie wyprawę mając na uwadze, że szybko robi się ciemno, a przez zawieje i zamiecie śnieżne spacer może być znacznie utrudniony. Niezbędne informacje na temat bieżącej sytuacji w górach znajdziecie na stronie: https://kpnmab.pl/ostrzezenia

Wybraliśmy się ze Szklarskiej Poręby na Halę Szrenicką i Szrenicę, gdzie w schroniskach czeka na was miła obsługa, niedrogie noclegi i smaczne dania – widoki w galerii do artykułu.

Odradzamy za to wyprawy na Śnieżkę, gdzie panują bardzo trudne warunki. Przekonał się o tym bokser Artur Szpilka, który wraz ze znajomymi oraz swoim czworonogiem – zamiast zostać w schronisku Dom Śląski, postanowił wezwać na pomoc GOPR.

Do dyspozycji są też stoki narciarskie w wielu górskich miejscowościach oraz dla miłośników biegówek – Polana Jakuszycka. W każdym przypadku miejmy jednak na względzie przede wszystkim swoje bezpieczeństwo.

Top