Jesteś tutaj
Home > W wolnej chwili > W szpitalu nie musi być nudno

W szpitalu nie musi być nudno

Dzieci przebywające w oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej mogły wczoraj skorzystać z atrakcji zapewnionych przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom, które od wielu lat stara się poprawiać nastrój małym pacjentom.

 

Tego dnia uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie wykonać pudełka na zabawki lub inne skarby, podstawki, świeczniki, czy biżuterię. Zaangażowanie dzieci, a także ich rodziców pozwoliło na chwilę zapomnienia, gdyż nigdy pobyt w szpitalu nie kojarzy się z czymś przyjemnym. – W wolnych chwilach staramy się umilać dzieciom czas. Bardzo chętnie pomagają nam studenci pielęgniarstwa z KPSW, w ramach praktyk zawodowych – powiedziała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym WCSKJ.

 

O atrakcje dla małych pacjentów zadbali wolontariusze z Mobile Football Marek Siatrak, którzy rozwijali zdolności manualne uczestników. – Szpital kojarzy się z bólem, cierpieniem, rozłąką z najbliższymi, a to wpływa na ich psychikę, więc robimy wszystko, by ją przekierować. Aby to nie było skupienie się wyłącznie na przykrych doznaniach, ale też integracji, radości, odkrywaniu talentów – dodała Anna Sinica. – Pierwszy raz spotykamy się z taką fajną inicjatywą – powiedziała pani Agnieszka, mama 5-letniego Dawida, który postanowił zrobić pudełko na perfumy dla taty.

 

Pod koniec sierpnia stowarzyszenie wystartuje z kolejną inicjatywą – tym razem gościem będzie aktor Teatru Norwida – Jacek Paruszyński, który poczyta dzieciom bajki – zarówno tym, które zgromadzą się w oddziałowej świetlicy, jak i indywidualnie w salach. W każdy piątek sierpnia zajęcia warsztatowe będą powtarzane, a kto wie – może  taka forma oderwania od szpitalnej codzienności zagości na pediatrii na dłużej.

 

 

Top