Jesteś tutaj
Home > Wydarzenia > Wesprzyj szczytną inicjatywę!

Wesprzyj szczytną inicjatywę!

Nadchodzi zima, co świetnie odczuwamy na własnej skórze. Zbliżają się też święta, a to oznacza, że mamy okazję wesprzeć szereg inicjatyw, które mają umilić Boże Narodzenie potrzebującym. Tym bardziej na podziw i wsparcie zasługują nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze, którzy w tym mrozie stoją na Placu Ratuszowym prowadząc Kiermasz Świąteczny.

 

Przez dwa ostatnie miesiące nauczyciele i uczniowie SOSW przy ul. Kruszwickiej tworzyli różne rzeczy. Jak podkreśla nauczycielka Urszula Szczepaniak, ich poziom artystyczny jest naprawdę wysoki, a ceny bardzo przystępne. – Zrobiliśmy takie ozdoby jak choinki, pierniki zdobione przez nauczycieli, świeczniki, szyte serduszka i renifery. Mamy też jarmark różności – nauczyciele i uczniowie zrobili przegląd szafy i przynieśli zabawki, ubrania, bajki – nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy w sklepie, można kupić u nas – dodała U. Szczepaniak.

 

Jaki jest cel kiermaszu? Chodzi o wsparcie jednego z uczniów SOSW, który znalazł się w bazie rodzin Szlachetnej Paczki, czyli znanej, ogólnopolskiej akcji przedświątecznej. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na turnus rehabilitacyjny dla chłopca, bowiem jeszcze nigdy nie był on na takim wyjeździe, więc zachęcamy – można połączyć przyjemne (zakupy) z pożytecznym (wsparcie chłopaka z Zespołem Downa). Kiermasz zlokalizowany jest na Placu Ratuszowym (przy poczcie) i będzie czynny jeszcze w środę, czwartek i piątek w godzinach 9:00 – 12:00.

 

Top