Jesteś tutaj
Home > Kultura > Wyprodukowane pod Śnieżką – do kupienia w Jeleniej Górze

Wyprodukowane pod Śnieżką – do kupienia w Jeleniej Górze

W piątek (8.09.) na Pl. Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyła się wystawa produktów regionalnych pn. Wyprodukowane pod Śnieżką. Mieszkańcy miasta oraz turyści mogli kupić podczas wystawy rękodzieło, tradycyjne wędliny, warzywa, owoce i przetwory od rolników i lokalnych producentów.

Od rana na Pl. Ratuszowym krzątali się wystawcy, przygotowując swoje stoiska na otwarcie wystawy produktów regionalnych pn. Wyprodukowane pod Śnieżką. Wystawa ta jest okazją do zapoznania się z bogatą ofertą naszych lokalnych producentów żywności, rolników oraz rękodzielników.

Odwiedzający wystawę chętnie kupowali tradycyjne wędliny, przetwory, soki, ciasta, ręcznie wykonaną biżuterię oraz świeżo zebrane z pól warzywa i owoce. Zainteresowaniem cieszyły się stoiska czeskich gości wystawy.

Szkoda, że ta bardzo udana impreza odbywała się tylko w piątek. Gdy na naszym portalu zamieściliśmy zdjęcia z wystawy, otrzymaliśmy wiele sygnałów od naszych Czytelniczek, które wskazywały, że w piątek po pracy nie zdążyły odwiedzić wystawy, a chętnie odwiedziłyby ją z dziećmi w weekend, gdy jest więcej czasu.

Organizatorem wystawy była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, a honorowy patronat nad nią objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

 

 

 

Tekst i foto: Monika Chartmańska

 

 

Top