Jesteś tutaj
Home > Aktywnie > Zabawa i rywalizacja klas I-III

Zabawa i rywalizacja klas I-III

Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze zorganizował po raz 19. Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym razem imprezę podzielono na trzy dni – od wtorku do czwartku rywalizowali młodzi sportowcy z poszczególnych oddziałów, a na koniec ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili uczniowie klas pierwszych – każda z ośmiu szkolnych reprezentacji miała 5 konkurencji do pokonania, a poszczególne miejsca były odpowiednio punktowane. Wśród najmłodszych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 11, drugie miejsce miała Szkoła Podstawowa Nr 2, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 6.

W środę miały miejsce zmagania klas drugich – tu również zwyciężyła „Jedenastka” przez „Dwójką”, a trzecia była Szkoła Podstawowa Nr 10. Już pewne było, że o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej powalczą SP 11 i SP 2. Jak się okazało, wśród klas trzecich ponownie najlepsza okazała się placówka z Zabobrza i tym samym zdobyła puchar mistrzów Jeleniej Góry. Co istotne, wszyscy uczestnicy stawali podczas dekoracji na najwyższym stopniu podium i zgodnie z hasłem tegorocznej edycji zwyciężyła POLSKA, bowiem turniej organizowany przez MOS miał zabarwienie biało-czerwone z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dodatkowo, wszyscy młodzi sportowcy dostali pamiątkowy medal, a o wrażenia artystyczne zadbały przedszkolaki z Promyczka.

W klasyfikacji generalnej za SP 11 uplasowały się kolejno: SP 2, SP 13, SP 6, SP 10, SP 8, SP 7 i SP 5 (ta ostatnia brała udział tylko w rywalizacji klas I-II).