Jesteś tutaj
Home > Kultura > Zabytkowe auta przyjechały do Jeleniej Góry

Zabytkowe auta przyjechały do Jeleniej Góry

W piątek (15.09.) można było podziwiać w Jeleniej Górze piękne – i bardzo drogie! – zabytkowe auta. Zatrzymały się one na chwilę na Pl. Piastowskim, a potem można je było oglądać przez dłuższy czas na Pl. Ratuszowym.

 

Zabytkowe samochody i motocykle biorą udział w Auto-Kampie Bentley, którego współorganizatorem jest Christopher Schmidt z Pałacu Pakoszów, gdzie zatrzymali się uczestnicy rajdu. Jest wśród nich prapraprawnuk ostatniego cesarza Niemiec Wilhelma II, z którym można było porozmawiać na Pl. Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Gdy opublikowaliśmy na naszym profilu FB pierwsze zdjęcia tych pięknych zabytkowych pojazdów, nasze Czytelniczki od razu pytały nas, gdzie i kiedy będzie można podziwiać te niesamowite auta. Do niedzieli będą one na terenie parku należącego do pałacu Pakoszów – i to ostatnia oraz jedyna okazja, by je zobaczyć i sfotografować.

To już druga edycja rajdu. Uczestnicy odwiedzą Jelenią Górę za rok, lecz trudno określić, jakie samochody będą brały udział w następnym rajdzie.

 

 

Tekst i foto: Monika Chartmańska

Top