Jesteś tutaj
Home > Karkonosze - Atrakcje > Zumba odskocznią od codzienności

Zumba odskocznią od codzienności

Zumba, czyli połączenie fitnessu z tańcem od kilku lat cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Jeśli któraś z naszych Czytelniczek jeszcze nie miała okazji sprawdzić, czy taka forma ruchu jej się spodoba – będzie jeszcze jedna okazja podczas wakacyjnych występów w Parku Zdrojowym. 

 

Zdrojowy Teatr Animacji w jeleniogórskich Cieplicach podczas cyklu Letnich Koncertów Promenadowych zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne zajęcia zumby. Pierwsza okazja tego lata miała miejsce w miniony weekend, a o pozytywne wrażenia uczestników dba profesjonalny instruktor Michał Sikorski.

 

– Zumba jest dla wszystkich, bez względu na wiek czy figurę. Jedyne ograniczenia są w naszych głowach – podkreślił Michał Sikorski, który na co dzień prowadzi zajęcia w klubach fitness, gdzie minimalną granicą wieku jest 18. rok życia, jednak podczas zajęć w Cieplicach korzystać może każdy.

 

Podczas imprezy w Parku Zdrojowym do miłośników zumby chętnie dołączały dzieci wraz z rodzicami, a także kuracjusze, co było najlepszym dowodem, że każdy może spróbować swoich sił. Nie da się ukryć, że najliczniejszą grupę tańczących stanowią kobiety, jednak Michał Sikorski jest świetnym przykładem, że panowie także świetnie sobie radzą. – Wśród instruktorów chodzą słuchy, że mężczyznom jest dużo łatwiej prowadzić zajęcia, ale ja się z tym nie zgadzam. Znam masę wspaniałych instruktorek, które również prowadzą rewelacyjne zajęcia, w tym w Jeleniej Górze. Każdy ma inny styl, wybiera utwory pod siebie. W naszym mieście mamy 7-9 instruktorów i u wszystkich zajęcia „ciutkę” różnią się od siebie – powiedział prowadzący zumbę, który podczas zajęć klubowych w Jeleniej Górze ma do czynienia z grupą ok. 30 kobiet, ale w Pisarzowicach i Kamiennej Górze, gdzie również można go spotkać – zdarzają się również mężczyźni.  – Panowie nieco się krępują, bowiem grono kobiet jest znacznie liczniejsze – zauważył M. Sikorski, który swoją pasję dzieli z całą rodziną. Żona, z którą niegdyś występował turniejowo w tańcu towarzyskim oraz dzieci chętnie naśladujące rodziców, to doskonały przykład, że zumba może być rodzinną pasją.

 

Następna okazja na zabawę z Michałem Sikorskim już 11 sierpnia od godz. 16:00 – również przy Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym.

 

Top