Jesteś tutaj
Home > W wolnej chwili > Zwierzętom w cyrku mówią NIE!

Zwierzętom w cyrku mówią NIE!

W całej Polsce przy okazji występów cyrkowych z udziałem zwierząt odbywają się protesty przeciwników tresury stworzeń, które podczas pokazów wykonują ćwiczenia niezgodne z ich naturą. Po raz kolejny w Jeleniej Górze aktywiści zaznaczyli swoją obecność przekonując, że cyrk również może być atrakcyjny, ale bez udziału zwierząt.

 

Już po raz drugi w ostatnich dwóch miesiącach w stolicy Karkonoszy gościły grupy cyrkowe, które do pokazów wykorzystują różne zwierzęta. – Naszym zdaniem to jest pokazywanie dzieciom, że zwierzęta mogą być zabawką i wszyscy się cieszą jak niedźwiadek tańczy. Jak on został tego nauczony, to lepiej nie pytać – ubolewa Marysia Surowiec, która sama doskonale wie jak atrakcyjny może być cyrk bez zwierząt, bowiem ćwiczy akrobatykę wysokościową. – Dla mnie i dla widzów to świetna zabawa, a zwierząt przecież nikt o zdanie nie zapyta – argumentuje Marysia.

 

Nie chcemy, żeby zwierzęta były tak nadal traktowane. Liczymy, że nasze protesty zmniejszą lub całkowicie zlikwidują cyrki ze zwierzętami, bo kropla drąży skałę i nie poddamy się – dodała Zuzanna Gorczyca.

 

Protestujący przyznają, że smuci ich także widok rodziców bagatelizujących protest oraz brak skutecznych działań władz miasta, wzorem innych samorządów, które nie pozwalają na występy cyrków ze zwierzętami na terenach miejskich.

 

 

Top